متن مصاحبه

متن نامه

متن نامه

متن نامه

نانو نانو

متن پروانه

نانو نانو
مرکز پژوهش متالورژی رازی مرکز پژوهش متالورژی رازی مرکز پژوهش متالورژی رازی
عکس میکروسکپی عکس میکروسکپی عکس میکروسکپی عکس میکروسکپی عکس میکروسکپی
مرکز پژوهش متالورژی رازی
مرکز پژوهش متالورژی رازی

اخبار و رویداد‌های سال 1393


روز جهانی آینده
همایش بزرگداشت علمی "روز جهانی آینده" در پژوهشگاه شاخص پروژه
درآستانه سومین سال برگزاری بزرگداشت روز جهانی آینده، در ايران پژوهشگاه شاخص پژوه با هدف فرهنگ سازی آینده پژوهی درکشور، همایشی یک روزه در این خصوص در روز یکشنبه مورخ 93/12/10 برگزار نمود. در این بزرگداشت، جناب آقای مهندس یحیی جافریان مدیر عامل مرکز پژوهش متالورژی رازی به نام حوزه های مرتبط با آینده پژوهی به ایراد سخنرانی پرداختند و مقاله ای تحت عنوان " آینده فناوری، زندگی در سایه فناوری" ارائه نمودند.
مشاهده مقاله آینده فناوری، زندگی در سایه فناوری


اسپکترومتری نشری
تعیین ترکیب شیمیایی نمونه های پایه کبالت به روش اسپکترومتری نشری (کوانتومتری)
امکان آنالیز شیمیایی نمونه های پایه کبالت به روش کوانتومتری در مرکز پژوهش متالورژی رازی ایجاد شد. آزمایشگاه کوانتومتری مرکز پژوهش متالورژی رازی اخیراَ اقدام به خرید دستگاه پیشرفته کوانتومتری با قابلیت آنالیز نمونه های پایه کبالت نمود. هفته گذشته با خرید نمونه های استاندارد مرجع تایید شده از معتبرترین شرکت اروپایی تولید کننده نمونه های مرجع کالیبراسیون و دستگاه امکان ارایه خدمات پژوهشی- آزمایشگاهی ایجاد گردید.
لازم به ذکر است دستگاه توانایی گزارش عناصر C, Si, Mn, Cr, Mo, Ni, Al, Cu, Nb, Sn, W, Fe, Ti, S, B, P, Pb, Zr Co در پایه کبالت با دقت بالا و محدوده عناصر ذکر شده در جدول زیر را دارد.
مشاهده جدول


 چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست
حضور مرکز پژوهش متالورژی رازی در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست
حضور مرکز پژوهش متالورژی رازی در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران از تاریخ 2 لغایت 5 اسفند ماه 93، در سالن 40 B، شماره 36.


کسب موافقت نامه اصولی آزمایشگاه همکار
کسب موافقت نامه اصولی آزمایشگاه همکار از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
به اطلاع مشتریان گرامی مرکز پژوهش متالورژی رازی می رساند که مرکز موفق به دریافت موافقت اصولی آزمایشگاه همکار از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه کنترل ظروف و بسته بندی و کنترل ملزومات پزشکی گردیده است. متن این موافقت اصولی را در لینک زیر مشاهده نمایید.
مشاهده موافقت اصولی آزمایشگاه همکار


پخش فیلم مستند مرکز پژوهش متالورژی رازی
پخش فیلم مستند مرکز پژوهش متالورژی رازی در برنامه صنعتگران برتر
فیلم مستند مرکز پژوهش متالورژی رازی در روز شنبه، 18 بهمن 93، ساعت 21:30 در برنامه صنعتگران برتر از شبکه 4 سیمای جمهوری اسلامی پخش خواهد شد.


XRF/XRD
%20 تخفیف دانشجویی جهت استفاده از دستگاه XRF/XRD
قابل توجه دانشجویان در حال تحصیل در کلیه دانشگاه ها و پژوهشکده ها، جهت کمک به پیشبرد پروژه های دانشجویی، 20% تخفیف جهت کار با دستگاه XRF/XRD در نظر گرفته شده است. این خدمات به صورت روزانه از ساعت 8 الی 18 به صورت حضوری و غیر حضوری ارائه می گردد.لازم است دانشجویان از نهاد مربوطه کارت دانشجویی دارای اعتبار داشته باشند.


مسابقه بین المللی عکس میکروسکوپی
اولین مسابقه بین المللی عکس میکروسکوپی دانشگاه امیر کبیر
اولین مسابقه بین المللی عکس میکروسکوپی(IMIC 2015) در تاریخ 16 الی 17 اردیبهشت 1394 در دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار خواهد شد.
مشاهده پوستر و بروشور مسابقه


آزمایشگاه خوردگی
مراسم افتتاحیه طرح توسعه ی آزمایشگاه خوردگی
در روز شنبه مورخ 1393/10/13 مراسم افتتاحیه از کابین های هوشمند آزمون پژوهشی خوردگی HIC وSSCC مربوط به طرح توسعه آزمایشگاه خوردگی با حضور مدیریت محترم عامل، مدیران ارشد و همکاران گروه پژوهشی خوردگی و پوشش انجام گردید و از این تجهیزات پیشرفته آزمون رونمایی شد .


راه اندازی کابین های هوشمند برای آزمون پژوهشی خوردگی
راه اندازی کابین های هوشمند برای آزمون پژوهشی خوردگی HIC و SSCC
با افتتاح و به کارگیری از کابین های هوشمند آزمون پژوهشی خوردگی HIC و SSCC، ظرفیت آزمایشگاه خوردگی برای انجام این آزمون های پژوهشی به حدود 3 برابر افزایش یافته و این گروه پژوهشی قادر خواهد بود تا علاوه بر بالابردن کیفیت آزمون پژوهشی، در زمان دهی انجام آزمون و تحویل گزارش به مشتریان محترم کاهش قابل ملاحظه ای ایجادکند. خاطر نشان می شود مشتریان محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت زمان آزمون پژوهشی با شماره تلفن های 46831570-021 داخلی 160 و 167 تماس حاصل فرمایند .
آلبوم تصاویر راه اندازی کابین های هوشمند برای آزمون پژوهشی خوردگی HIC و SSCC


برنامه صنعتگران
حضور گروه کارگردانی برنامه صنعتگران برتر در مرکز پژوهش متالورژی رازی
در روز جمعه مورخه 93/09/21 گروه کارگردانی برنامه صنعتگران برتر از شبکه 4 سیما در مرکز پژوهش متالورژی رازی حضور یافتند و از خدمات قابل ارائه در برخی از آزمایشگاه های مرکز رازی فیلمی مستند تهیه نمودند.
آلبوم تصاوير گروه کارگرداني برنامه صنعتگران برتر


برگزاری سمینار مرکز پژوهش متالورژی رازی
برگزاری سمینار مرکز پژوهش متالورژی رازی در دانشگاه آزاد اسلامی اهواز
مرکز پژوهش متالورژی رازی به عنوان یکی از بزرگترین مراکز پژوهشی کشور در زمینه مهندسی مواد و متالورژی در طی بیش از 30 سال فعالیت خود همواره در جهت ارتقای سطح پژوهش در کشور و ارتباط بیشتر دانشگاه و صنعت گام برداشته است. در همین راستا و به مناسبت هفته پژوهش، این مرکز با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی اهواز سمیناری در تاریخ 93/9/25 و همزمان با روز پژوهش از ساعت 9 الی 12 با سرفصل های زیر برگزار مینماید:
1- شبیه سازی فرآیند ریخته گری با استفاده از نرم افزار SUTCAST
2- بررسی علل تخریب و تخمین عمر باقیمانده قطعات صنعتی
3- روش های نوین دستگاهی آنالیز مواد
مکان: آمفی تئاتر دانشکده علوم انسانی (ساختمان شهید بهشتی) دانشگاه آزاد اسلامی اهواز


مدیریت شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو
دریافت لوح های تقدیر از مدیریت شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو
در همایش مدیران شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو، مرکز پژوهش متالورژی رازی موفق به کسب سه لوح گردید.
1- لوح تقدیر کسب رتبه اول شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو در سال 1392 برای مرکز پژوهش متالورژی رازی
2- لوح تقدیر کارشناس منتخب سال 1392 برای سرکار خانم مهندس نعیمه صانعی پور
3- لوح تقدیر کارشناس منتخب سال 1392 برای سرکار خانم مهندس سیده سوگل پلاسید
مشاهده لوح های تقدیر


یازدهمین نمایشگاه بین المللی متافو
حضور مرکز پژوهش متالورژی رازی در یازدهمین نمایشگاه بین المللی متافو
حضور مرکز پژوهش متالورژی رازی در یازدهمین نمایشگاه بین المللی متافو در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران از تاریخ 7 لغایت 10 آذر ماه 93 ، سالن 8 و 9، شماره D10.


میکروسکپ الکترونی
%25 تخفیف دانشجویی جهت استفاده از دستگاه SEM
قابل توجه دانشجویان در حال تحصیل در کلیه دانشگاه ها و پژوهشکده ها،
جهت کمک به پیشبرد پروژه های دانشجویی، 25% تخفیف جهت کار با میکروسکوپ الکترونی روبشی در نظر گرفته شده است. این خدمات به صورت روزانه از ساعت 8 الی 20 به صورت حضوری و غیر حضوری ارائه می گردد.لازم است دانشجویان از نهاد مربوطه کارت دانشجویی دارای اعتبار داشته باشند.


فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه امیر کبیر
سرکار خانم مهندس نسرین مبین علی، یکی از فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه امیر کبیر
با خبر شدیم که سرکار خانم مهندس نسرین مبین علی پایان نامه فوق لیسانس خود را در دانشگاه امیر کبیر با عنوان "پوشش دادن ایمپلیمنت های تیتانیومی توسط هیدروکس آپاتیت و LDH جهت کاربرد در مهندسی بافت" با نمره ی 20 دفاع نموده اند. به ایشان تبریک گفته و برایشان آرزوی سلامتی و موفقیت های روز افزون داریم.


 مرکز پژوهش متالورژی رازی
بازدید میهمانان کنگره خوردگی از آزمایشگاه های مرکز پژوهش متالورژی رازی
در روز چهارشنبه مورخ 93/07/30 جمعی از میهمانان کنگره خوردگی از آزمایشگاه های این مرکز بازدید به عمل آوردند. در این بازدید که جمعی از مدیران صنایع نفت، پتروشیمی، صنایع فولاد و مراکز دانشگاهی حضور داشتند کلیه خدمات آزمایشگاهی و پژوهشی مرکز پژوهش متالورژی رازی به بازدید کنندگان معرفی گردید.
آلبوم تصاویر بازدید میهمانان کنگره خوردگی


مرکز پژوهش متالورژی رازی
کاهش ساعت کاری مرکز پژوهش متالورژی رازی
به اطلاع تمامی مشتریان گرامی می رساند که ساعت کاری مرکز پژوهش متالورژی رازی از اول آبان ماه 1393 از ساعت 7:30 صبح الی 18 خواهد بود.


برترین آزمایشگاه در نهمین جشنواره نانو
انتخاب مرکز پژوهش متالورژی رازی به عنوان برترین آزمایشگاه در نهمین جشنواره نانو
در نهمین جشنواره برترین های فناوری نانو مرکز پژوهش متالورژی رازی برای هفتمین بار با کسب 778/94 امتیاز رتبه اول برترین آزمایشگاه را کسب کرد. این موفقیت به همه همکاران تبریک می گوئیم و برای مرکز وهمگی آنان آرزوی دستیابی به اهداف والاتر داریم.
مشاهده متن خبری مجله نانو
آلبوم تصاویر نهمین جشنواره نانو


هفتمین نمایشگاه بین المللی نانو
حضور مرکز پژوهش متالورژی رازی در هفتمین نمایشگاه بین المللی نانو
حضور مرکز پژوهش متالورژی رازی در هفتمین نمایشگاه بین المللی نانو در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران از تاریخ
14 مهر لغایت 17 مهر ماه 93 در سالن خلیج فارس، طبقه دوم، شماره F47.


نمایشگاه بین المللی ایران پلاست
گزارش حضور مرکز پژوهش متالورژی رازی در نمایشگاه بین المللی ایران پلاست
نهمین نمایشگاه ایران پلاست در تاریخ 93/07/03 لغایت 93/07/07 در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردید. مرکز پژوهش متالورژی رازی همچون گذشته حضوری فعال در این نمایشگاه داشت و کارشناسان این مرکز در تمام ساعات نمایشگاه پاسخگوی نیازهای بازدیدکنندگان گرامی بودند. وزیر محترم صنعت معدن و تجارت، جناب آقای نعمت زاده از غرفه این مرکز واقع در سالن 35 بازدید به عمل آورده و با کارشناسان مرکز به گفتگو پرداختند. بازدیدکنندگان در این نمایشگاه علاوه بر دریافت مشاوره در زمینه پلیمرها و سایر مواد صنعتی با دیگر خدمات و جنبه های کاری مرکز آشنا شدند.
آلبوم تصاویر مرکز پژوهش متالورژی رازی در نمایشگاه ایران پلاست


 نهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست
حضور مرکز پژوهش متالورژی رازی در نهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست
حضور مرکز پژوهش متالورژی رازی در نهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست در محل نمایشگاه های بین المللی تهران از تاریخ 3 مهر لغایت 7 مهر ماه 1393، سالن 35، شماره 17.


مرکز پژوهش متالورژی رازی
بازدید هیات بازرگانی ترکیه از مرکز پژوهش متالورژی رازی
روز سه شنبه 93/07/01 هیات بازرگانی از کشور ترکیه از مرکز پژوهش متالورژی رازی بازدید به عمل آوردند و در این بازدید ضمن بررسی امکانات مرکز، در مورد جوانب مختلف همکاری های آتی گفتگو شد .
آلبوم تصاویر بازدید هیات بازرگانی ترکیه از مرکز پژوهش متالورژی رازی


ساخت پروانه خنک کننده
ساخت پروانه خنک کننده مورد استفاده در صنایع نفتی به روش مهندسی معکوس
ساخت پروانه آلومینیومی خنک کننده، به وزن تقریبی 2/5 کیلوگرم به روش مهندسی معکوس در مرکز پژوهش متالورژی رازی به همت بخش طراحی مهندسی و ساخت و تولید این مرکز انجام شد. همچنین این مرکز توانایی ارائه خدمات مهندسی ساخت و مهندسی معکوس را برای تولید انواع قطعات صنعتی دارا می باشد.


مرکز پژوهش متالورژی رازی
بازدید کارشناسان محترم مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهر سازی از مرکز
تعدادی از کارشناسان مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهر سازی در تاریخ 93/06/12 از مرکز پژوهش متالورژی رازی بازدید کردند. طی این بازدید خانم ها ندا فرهودی، ناهید عطارچیان، لیلی ارشاد و جناب آقای کیان خلیلی جهرمی از کارشناسان بخش سازه و خدمات مهندسی و آزمایشگاهی ضمن بازدید از آزمایشگاه های مرکز رازی و آشنایی با توانمندی ها، طی جلسه ای با مسئولین مرکز در مورد زمینه های همکاری متقابل تبادل نظر کردند.


 پیگیری گزارش ها
راه اندازی سامانه پیگیری گزارش ها از طریق ارسال پیامک
مرکز پژوهش متالورژی رازی جهت رفاه حال مشتریان برای پیگیری گزارش ها، سامانه جدید پیگیری گزارش ها از طریق پیام کوتاه راه اندازی کرده است که از امروز قابل استفاده می باشد. شما می توانید طریقه استفاده از این سامانه را در لینک زیر مشاهده نمایید.
طریقه استفاده از سامانه پیام کوتاه


Hot fix
مونتاژ قطعات غلتک و شفت فولادی صنایع سیمان به روش Hot Fit
مونتاژ نهایی دو قطعه غلتک و شافت صنایع سیمان آبیک با مشخصات، غلتک به وزن تقریبی 14 تن از جنس فولاد منگنز دار G36 Mn5 و شفت به وزن تقریبی 5 تن از جنس فولاد CK45 به روش Hot Fit توسط شرکت فولاد شرق ماهان در شهر اصفهان انجام شد. بخش طراحی مهندسی مرکز پژوهش متالورژی رازی بعنوان مشاور و ناظر در این فرآیند با مجریان همکاری داشته است.
مشاهده فیلم مونتاژممیزی نظام مدیریت آزمایشگاه های مرکز
ممیزی نظام مدیریت آزمایشگاه های مرکز از طرف مرکز ملی تایید صلاحیت ایران
نظام مدیریت آزمایشگاه های مرکز پژوهش متالورژی رازی در تاریخ 28 و 29 مرداد ماه سال 1393 از طرف تیم ارزیابی مرکز ملی تائید صلاحیت ایران مورد ارزیابی قرار گرفت. در تیم ممیزی اعضای محترم زیر حضور داشتند:
• سرکار خانم مهندس باقری - سر ارزیاب
• سرکار خانم مهندس متین فر - کارشناس فنی
• جناب آقای مهندس سلیمانی - کارشناس فنی
• جناب آقای مهندس کامجو - کارشناس فنی
• جناب آقای مهندس زمانی نژاد - کارشناس فنی
• جناب آقای مهندس قاسمی - ارزیاب
• جناب آقای مهندس شریفی - ارزیاب
• جناب آقای مهندس قربانعلی زادگان - ارزیاب
تصاویر مربوط به ممیزی آزمایشگاه های مرکز را در لینک زیر مشاهده نمایید.
آلبوم تصاویر ممیزی نظام مدیریت آزمایشگاه های مرکز از طرف مرکز ملی تایید صلاحیت ایران


نمایندگی مرکز پژوهش متالورژی رازی
افتتاح دفتر نمایندگی مرکز پژوهش متالورژی رازی در شهر شیراز
به اطلاع مشتریان گرامی می رساند , نمایندگی جدید مرکز پژوهش متالورژی رازی در شهر شیراز با مدیریت جناب آقای مهندس نعمتی افتتاح گردید. مشتریان گرامی می توانند اطلاعات بیشتر در مورد این نمایندگی را در لینک زیر مشاهده فرمایند.
مشاهده مشخصات دفتر نمایندگی شیراز


کاشناس منتخب شبکه آزمایشگاهی
سرکار خانم مهندس نعیمه صانعی پور کارشناس منتخب سال 1392 شبکه آزمایشگاهی
سرکار خانم مهندس نعیمه صانعی پور به عنوان کارشناس منتخب دوازدهمین دوره ارزیابی عملکرد آزمایشگاه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو (در سال 1392) معرفی شدند. انتخاب شایسته ایشان به عنوان کارشناس برتر شبکه آزمایشگاهی را صمیمانه تبریک گفته و نائل شدن به این مهم را موجب افتخار و مباهات مرکز پژوهش متالورژی رازی می دانیم. جهت مشاهده اسامی کارشناسان منتخب سال 1392 شبکه آزمایشگاهی به سایت شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو به آدرس nanolab.ir مراجعه نمایید.


ISO/IEC
تائید اعتبار گواهینامه ISO/IEC 17025
به اطلاع مشتریان و کارکنان محترم مرکز پژوهش متالورژی رازی می رساند که اعتبار گواهینامه ISO/IEC 17025 این مرکز تا تاریخ 93/5/28 به قوت خود باقی می باشد. شما می توانید متن نامه ریاست محترم مرکز ملی تائید صلاحیت را در ادامه مشاهده فرمائید.
مشاهده متن نامه سازمان ملی استاندارد ایران


مرکز پژوهش متالورژی رازی
خطاب به مشتریان مرکز پژوهش متالورژی رازی
مطابق اطلاعات واصله اخیراً شرکت تازه تاسیس بنیاد علوم کاربردی رازی و نمایندگی آن، خود را به عنوان شعبه و نمایندگی مرکز پژوهش متالورژی رازی معرفی نموده و سعی در پذیرش کار ، از این طریق دارند. به این وسیله به اطلاع همه مشتریان می رساندکه مرکز پژوهش متالورژی رازی هیچ گونه ارتباطی با این شرکت نداشته و هیچگونه مسئولیتی در قبال فعالیت های آن ندارد و مشتریان گرامی می توانند برای بهره مند شدن از خدمات مرکز با دفتر مرکزی یا نمایندگی های رسمی آن به نشانی نمایندگی ها ارتباط برقرار کنند.


مرکز پژوهش متالورژی رازی
بازدید ریاست محترم مرکز ملی تایید صلاحیت ایران و هیئت همراه از مرکز پژوهش متالورژی رازی
در تاریخ شنبه 92/04/07 ریاست محترم مرکز ملی تائید صلاحیت ایران ،جناب آقای دکتر علیرضا خاکی فیروز با هیئت همراه از مرکز پژوهش متالورژی رازی و آزمایشگاه های آن بازدید به عمل آوردند در این بازدید ریاست و معاونت محترم و اعضای هیئت همراه توصیه هایی برای بهبود فرایند های مرکز و گسترش آن ارائه نمودند.
آلبوم تصاویر بازدید هیئت محترم مرکز ملی تآیید صلاحیت ایران


ارزش افزوده
معافیت از پرداخت ارزش افزوده در مرکز رازی
پس از دریافت مجوز مرکز پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کلیه خدمات پژوهشی قابل ارائه در مرکز پژوهشی متالورژی رازی از تاریخ 92/8/11 معاف از مالیات بر ارزش افزوده می باشد و تمامی مشتریان می توانند از کلیه خدمات این مرکز بدون پرداخت مالیات بر ارزش افزوده استفاده نمایند. امید است این قدم کوچک گامی برای افزایش رضایت مندی مشتریان عزیزمان تلقی گردد.


نمایندگی آزادی مرکز پژوهش متالورژی رازی
آدرس جدید نمایندگی دفتر آزادی
دفتر نمایندگی آزادی مرکز پژوهش متالورژی رازی به آدرس تهران، میدان آزادی، ابتدای خیابان آزادی، جنب پمپ بنزین، بن بست نورانی، طبقه سوم، پلاک 7 تغییر یافته است.
مشاهده مشخصات دفتر نمایندگی آزادی


دفتر نمایندگی مرکز پژوهش متالورژی رازی
افتتاح دفتر نمایندگی مرکز پژوهش متالورژی رازی در شهر تبریز
به اطلاع مشتریان گرامی می رساند , نمایندگی جدید مرکز پژوهش متالورژی رازی در شهر تبریز با مدیریت جناب آقای مهندس حاتمی افتتاح گردید. مشتریان گرامی می توانند اطلاعات بیشتر در مورد این نمایندگی را در لینک زیر مشاهده فرمایند.
مشاهده مشخصات دفتر نمایندگی تبریز


کسب پروانه پژوهش از وزارت صنعت، معدن و تجارت
کسب پروانه پژوهش از وزارت صنعت، معدن و تجارت
مرکز پژوهش متالورژی رازی در تاریخ 92/3/21 موفق به اخذ پروانه پژوهش در سه زمینه:
-شناسایی و انتخاب مواد
-ریخته گری
-خوردگی و پوشش
از سازمان صنعت، معدن و تجارت ایران شد.
مشاهده پروانه پژوهش مرکز پژوهش متالورژی رازی


شبکه آزمایشگاهی فناوری
کسب مقام نخست دوازدهمین دوره ارزیابی عملکرد مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو توسط مرکز رازی
دوازدهمین دوره ارزیابی عملکرد مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو انجام شد و مجموعه آزمایشگاه های مرکز پژوهش متالورژی رازی، رتبه‌ اول را در بین 48 مرکز آزمایشگاهی عضو شبکه، به خود اختصاص داد. در این ارزیابی که به صورت سالیانه توسط شبکه آزمایشگاهی نانو انجام می شود، آزمایشگاه های عضو از نظر سه شاخص اصلی مشتری مداری، میزان کارکرد و میزان همکاری‌های شبکه‌ای، مورد ارزیابی قرار می گیرند. آزمایشگاه های این مرکز از سال 1385 به عضویت شبکه آزمایشگاهی نانو درآمده و در طول 8 سال گذشته در ارزیابی های سالیانه این شبکه یک مقام سومی، یک مقام دومی و شش مقام اولی را به خود اختصاص داده است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر لطفا به سایت شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو به آدرس nanolab.ir مراجعه فرمایید. جدول کامل امتیازات و رتبه بندی آزمایشگاه های عضو که از سایت شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو استخراج شده است، در لینک زیر قابل مشاهده است.
جدول کامل امتیازات و رتبه بندی آزمایشگاه های عضو


مرکز پژوهش متالورژی رازی
تغییر نام خیابان منتهی به مرکز پژوهش متالورژی رازی به نام "رازی"
پیرو بازدید فرماندار محترم و ریاست محترم شورای شهرستان قدس و هیئت های همراه از مرکز پژوهش متالورژی رازی ، پیشنهاد تغییر نام خیابان "فرنان " به خیابان "رازی" مطرح گردید که مسئولین محترم قول های مساعدی برای این تغییر نام به مدیریت مرکز داده اند. امیدواریم که در آینده نزدیک این عمل مبارک انجام شود.


نمایشگاه بین المللی صنعت سیمان
حضور مرکز پژوهش متالورژی رازی در اولین نمایشگاه بین المللی صنعت سیمان
اولین نمایشگاه بین المللی صنعت سیمان از تاریخ 27 الی 30 خرداد ماه 93 از ساعت 16 الی 22 در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان برگزار می شود. این نمایشگاه با استقبال گسترده شرکت های داخلی و خارجی از نمایندگان کشورهای برزیل، ترکیه، اسپانیا، عربستان سعودی، ایتالیا، آلمان و دانمارک روبرو شده است.
مرکز پژوهش متالورژی رازی نیز همچون گذشته حضوری مستمر و پایدار خواهد داشت و متخصصان مرکز پژوهش متالورژی رازی نیز در تمامی ساعات برگزاری این نمایشگاه در سالن میرداماد-غرفه A40 پاسخگوی مشتریان و بازدیدکنندگان محترم
می باشند. منتظر حضور سبز شما مشتریان گرامی در بازدید از غرفه مرکز پژوهش متالورژی رازی هستیم .
موقعیت نمایشگاه :مرکز پژوهش متالورژی رازی
بازدید هیئت شرکت FKL صربستان از مرکز پژوهش متالورژی رازی
روز شنبه 92/3/10 هیئتی از شرکت FKL یکی از بزرگترین سازندگان بلبرینگ، با هدف بسط همکاری های آزمایشگاهی از مرکز پژوهش متالورژی رازی بازدید و مقدمات همکاری های فیما بین فراهم گردید.


 شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو
گزارش سایت شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو ایران از مرکز پژوهش متالورژی رازی
سایت شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو ایران گزارشی در مورد نصب و راه اندازی دستگاه های FE-SEM و ICP در مرکز پژوهش متالورژی رازی تهیه کرده است که می توانید متن کامل این گزارش را در سایت nano.ir مشاهده فرمایید.


مرکز پژوهش متالورژی رازی
تمایل به ادامه همکاری پژوهشگاه نیرو در فازهای اجرایی پروژه توربین بادی با مرکز رازی
با توجه به اینکه مرکز پژوهش متالورژی رازی به عنوان مشاور ریخته گری پروژه ملی طراحی و ساخت توربین بادی در زمینه مشاوره طراحی و تدوین دانش فنی ساخت همکاری قابل قبولی با پژوهشگاه نیرو داشته، این پژوهشگاه تمایل به ادامه همکاری در فازهای اجرایی پروژه فوق را با مرکز پژوهش متالورژی رازی دارد. شما می توانید متن نامه رئیس مرکز توسعه فن آوری توربین های بادی را خطاب به مدیریت مرکز پژوهش متالورژی رازی مشاهده نمایید.
مشاهده متن نامه رئیس مرکز توسعه فن آوری توربین های بادی


جشن روز پدر برای کارکنان مرکز پژوهش متالورژی رازی
مراسم جشن روز پدر برای کارکنان مرکز پژوهش متالورژی رازی
روز دوشنبه 93/2/22 به مناسبت روز پدر مراسمی در سالن مهر مرکز پژوهش متالورژی رازی برگزار می شود. از همکاران گرامی دعوت می شود تا در این جشن با شکوه حضور به هم برسانند.


 نمایشگاه بین اللملی نفت، گاز،
              پالایش و پتروشیمی
گزارش حضور مرکز پژوهش متالورژی رازی در نوزدهمین نمایشگاه بین اللملی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی
نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در تاریخ 16 الی 19 اردیبهشت ماه 93 از ساعت 9 صبح الی 16 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه علاوه بر شرکت های داخلی، شرکت های خارجی متعددی نیز حضور داشتند و مرکز پژوهش متالورژی رازی نیز همچون گذشته حضوری مستمر و پایدار داشت و متخصصان مرکز پژوهش متالورژی رازی نیز در تمامی ساعات برگزای نمایشگاه پاسخگوی مشتریان و بازدیدکنندگان محترم غرفه این مرکز بودند. با تشکر از حضور سبز تمامی شما عزیزان در بازدید از غرفه مرکز پژوهش متالورژی رازی.
به امید ارائه خدمات بهتر در نمایشگاه های آتی برای شما مشتریان گرامی.
آلبوم تصاویر نوزدهمین نمایشگاه بین اللملی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی


مرکز پژوهش متالورژی رازی
مسئول دفتر جدید دفتر شرق
به اطلاع مشتریان گرامی می رساند که مسئولیت جدید دفتر شرق مرکز پژوهش متالورژی رازی با آقای مهندس مبین مومنی فراهانی می باشد و آقای علی شهبازخانی هیچگونه ارتباط و همکاری با مرکز پژوهش متالورژی رازی ندارند و این مرکز هیچگونه مسئولیتی در قبال نمونه هایی که توسط ایشان پذیرش می شود و نیز گزارش های مربوطه بر عهده نمی گیرد.
آدرس جدید دفتر شرق


میکروسکوپ الکترونی
نصب و راه اندازی دستگاه جدید بخش میکروسکوپ الکترونی با بزرگنمایی 700000 برابر
میکروسکوپ الکترونی گسیل میدانی (field emission sem) مدل Mira 3-XMU با ویژگی محفظه بسیار بزرگ و سرعت خلاء بالا در مرکز پژوهش متالورژی رازی راه اندازی گردید. این میکروسکوپ جدیدترین و از پیشرفته ترین دستگاه FESEM موجود در ایران است. این میکروسکوپ با کمک سه آشکارساز تصویری، امکان تصویر برداری تا بزرگنمایی 700000 برابر را دارد و امکان بررسی های ساختاری را در مقیاس نانو متری می دهد. همچنین این دستگاه مجهز به میکروآنالیز EDS نسل دوم است به طوری که امکان شناسایی کوچک ترین فازها را میسر می سازد. با توجه به امکان تنظیم فشار داخل محفظه دستگاه و رزولوشن بالا قابلیت کار در کلیه زمینه های علمی و صنعتی بخصوص در زمینه نانوتکنولوژی را دارا می باشد.


آزمایشگاه های همکار
تمدید گواهینامه تائید صلاحیت آزمایشگاه های همکار اداره کل استاندارد تهران
گواهینامه تائید صلاحیت آزمایشگاه های همکار مرکز پژوهش متالورژی رازی از طرف اداره کل استاندارد تهران تمدید شد.


ICP
نصب و راه اندازی دستگاه ICP
دستگاه Optima 8000 ICP-OES آزمایشگاه شیمی و محیط زیست نصب و راه اندازی شده و آماده پذیرش خدمات مشتریان می باشد. شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد این دستگاه را در صفحه آزمایشگاه شیمی مشاهده نمایید.
اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه ICP


مرکز پژوهش متالورژی رازی
جلسه گسترش همکاری فیمابین پژوهشگاه استاندارد و مرکز پژوهش متالورژی رازی
پیرو تفاهم نامه فیمابین پژوهشگاه استاندارد و مرکز پژوهش متالورژی رازی، در تاریخ 93/2/1 جلسه ای در ارتباط با راهکارهای گسترش همکاری ها با شرکت سرکار خانم دکتر حبیبی، جناب آقای مهندس درایتی و جناب آقای مهندس کامجو از پژوهشگاه استاندارد و با حضور جناب آقای مهندس جافریان، آقای دکتر ورهرام، خانم دکتر عطاریان و خانم مهندس پلاسید از مرکز پژوهش متالورژی رازی تشکیل و راهکارها مورد بررسی و تصمیماتی برای گسترش همکاری ها اتخاذ گردید.


ريخته‌گری بزرگترين غلتک كوره سيمان كشور
ريخته‌گری و كنترل کیفیت غلتک 14 تنی فولادی
غلتک فولادی سيمان آبیک با وزن مذاب حدود 23 تن به قطر 1900 میلی‌متر و ارتفاع 780 ميلی‌متر در تاريخ 1392/09/20 توسط شرکت فولاد شرق ماهان در مجتمع فولاد اسفراين ريخته‌گری شد. پس از انجام خشن‌تراشی، آزمون پژوهشی غيرمخرب فراصوت با حضور كارشناسان مركز پژوهش متالورژی رازی در تاريخ 1393/01/26 انجام گرفت و سلامت كامل قطعه صحه‌گذاری شد. در اجرای این پروژه بخش طراحی مهندسی مرکز پژوهش متالورژی رازی به عنوان مشاور طراحی و شبيه‌سازی، ناظر ريخته‌گری و بازرسی این پروژه با مجریان پروژه همکاری داشت.


ISO/IEC 17025
تائید اعتبار گواهینامه ISO/IEC 17025
به اطلاع مشتریان و کارکنان محترم مرکز پژوهش متالورژی رازی می رساند که اعتبار گواهینامه ISO/IEC 17025 این مرکز تا تاریخ 93/3/31 به قوت خود باقی می باشد. شما می توانید متن نامه ریاست محترم مرکز ملی تائید صلاحیت را در ادامه مشاهده فرمائید.
مشاهده متن نامه سازمان ملی استاندارد ایران


مرکز پژوهش متالورژی رازی
افزایش ساعت کاری مرکز پژوهش متالورژی رازی
به اطلاع همه مشتریان گرامی می رساند که ساعت کار مرکز پژوهش متالورژی رازی از اردیبهشت ماه 1393 به دلیل ارائه خدمات بیشتر به مشتریان از ساعت 7:30 صبح الی 20 خواهد بود.


ممیزی نظام مدیریت آزمایشگاه ها ی مرکز
ممیزی نظام مدیریت آزمایشگاه ها ی مرکز از طرف اداره ی استاندارد تهران
نظام مدیریت آزمایشگاه های مرکز در تاریخ 92/12/25 از طرف تیم ممیزی اداره استاندارد تهران بر اساس روش اجرایی NACI-G01 مورد ارزیابی قرار گرفت . در تیم ممیزی اعضای زیر حضور داشتند:
- سرکار خانم مهندس ابراهیم زاده (سر ارزیاب )
- سرکار خانم مهندس رامین ( کارشناس فنی)
- جناب آقای مهندس زمانی نژاد ( کارشناس فنی)
- جناب آقای مهندس کریمی ( کارشناس فنی)
- جناب آقای مهندس فراهانی ( کارشناس فنی)

در پایان ممیزی و در جلسه اختتامیه انطباق کلی نظام مدیریت آزمایشگاه ها مورد تایید قرار گرفت 2 مورد عدم انطباق جزئی و 9 مورد فرصت های بهبود، از طرف تیم ممیزی به تیم مدیریت مرکز اعلام گردید.
آلبوم تصاویر ممیزی اداره استاندارد


مهندس جافریان
گفت و گوی ماهنامه پردازش با مهندس جافریان، مدیر عامل مرکز پژوهش متالورژی رازی
مطالعه فرمائید. ماهنامه تخصصی پردازش با توجه به جایگاه و اهمیت مرکز پژوهش متالورژی رازی در صنایع کشور گفت و گویی با مهندس یحیی جافریان، مدیر عامل مرکز پژوهش متالورژی رازی انجام داده است. شما می توانید متن کامل این گفتگو در شماره72 و شماره 73 بهمن و اسفند 92 نشریه پردازش مطالعه بفرمائید.
مشاهده متن گفت و گو


 نمایشگاه بین المللی محیط زیست
گزارش حضور مرکز رازی در نمایشگاه بین المللی محیط زیست
سیزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست در تاریخ 24 لغایت 27 بهمن ماه 92 در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار گردید. مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور سرکار خانم دکتر ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست برگزار گردید.
شرکت کنندگان در این نمایشگاه، ادارات محیط زیست استان ها، شهرداری مناطق 22 گانه تهران، شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، راه آهن شهری تهران و شرکت های حمل و نقل و اتوبوس رانی، پالایشگاه ها، شرکت های لبنی و مواد غذایی، شرکت های بازیافت مواد و همچنین آزمایشگاه های معتمد سازمان محیط زیست بوده اند.
مرکز پژوهش متالورژی رازی نیز به عنوان آزمایشگاه معتمد محیط زیست با هدف ایفای نقش در حفظ محیط و ارائه توانمندی ها،پروژه ها و دستاوردها و خدمات قابل انجام در این نمایشگاه شرکت نمود.
سرکار خانم دکتر ابتکار معاون رئیس جمهور و ریاست سازمان حفاظت محیط زیست در ساعت 14/30 با گروه همراه، از غرفه مرکز رازی واقع در سالنA 41 بازدید به عمل آوردند و با کارشناسان مرکز به گفتگو پرداختند. تاکید ایشان برصحت و دقت آزمون های پژوهشی و گزارش های آزمایشگاه های معتمد و نقش آن در سلامت جامعه و مردم بود.
بازدیدکنندگان در این نمایشگاه از خدمات مرکز استقبال نموده ومشاوره هایی در زمینه محیط زیست و خدمات آزمایشگاه دریافت نموده اند و با جنبه های کاری این آزمایشگاه آشنا شده اند.


 ذوب آهن اصفهان
ريخته‌گری بزرگترين غلتک كوره سيمان كشور در ذوب آهن اصفهان
بزرگترين غلتک فولادی كوره سيمان آبیک با وزن مذاب حدود 250 تن به قطر 3600 میلیمتر و ارتفاع 1750 ميلی‌متر برای اولين بار در ايران و خاورميانه در تاريخ 1392/11/14 توسط شرکت سایا توليد شد. در اجرای این پروژه مرکز پژوهش متالورژی رازی به عنوان مشاور طراحی، تولید و ناظر عالی فعالیت داشت.


مرکز پژوهش متالورژی رازی
دامنه فعالیت و خدمات مرکز پژوهش متالورژی رازی افزایش یافت
با توجه به آغاز فعالیت آزمایشگاه آب ، فاضلاب و محیط زیست و همچنین آزمایشگاه آزمون های پژوهشی عملکردی و با پیگیری بخش تضمین کیفیت مرکز پژوهش متالورژی رازی در دیماه سال 92، درخواست افزایش تعداد 457 دامنه کاری استانداردی محصول و آزمون پژوهشی به موسسه استاندارد ارائه شده که امید است به سرعت بتوان این خدمات آزمایشگاهی جدید و کامل را پس از اخذ تاییدیه از موسسه ملی استاندارد به مشتریان ارائه داد.


مرکز پژوهش متالورژی رازی
مرکز پژوهش متالورژی رازی موفق به اخذ مجوز ایجاد مرکز پژوهشی شد
مرکز رازی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با توجه به فعالیت ها، تجارب و دانش حاصله از فعالیت 30 ساله در زمینه مهندسی مواد و خدمات پژوهشی در تاریخ 10/4/92 موفق به اخذ مجوز تاسیس مرکز پژوهشی شد و بر اساس این جواز مرکز پژوهش متالورژی رازی در سه گروه پژوهشی شامل :
1- گروه پژوهشی ریخته گری
2- گروه پژوهشی انتخاب مواد
3- گروه پژوهشی خوردگی و پوشش
فعالیت های خود را گسترش خواهد داد.
بر این اساس مرکز رازی می تواند خدمات بسیار گسترده تر و با تسهیلات بیشتری به مشتریان خود در زمینه پروژه های پژوهشی و صنعتی و همچنین خدمات آزمایشگاهی ارائه دهد.
پروژه های پژوهشی و حل مشکلات صنعتی می تواند هم از طرف مرکز رازی بر اساس بررسی به واحد های صنعتی پیشنهاد یا از طرف واحد های صنعتی پیشنهاد گردد.
همچنین با اخذ این جواز از وزارت علوم، تحقیقات و فناورری مرکز رازی از این پس برنامه ریزی گسترده ای در این سه گروه پژوهشی خواهد داشت وبا جذب دانشجو اقدام به آموزش دانشجو در مدارج کارشناسی ارشد و دکترا می نماید.

Back to Top