معافیت از پرداخت ارزش افزوده در مرکز رازی

پس از در یافت مجوز پژوهشکده از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کلیه خدمات پژوهشی قابل ارائه مرکز رازی از تاریخ 92/8/11 معاف از مالیات ارزش افزوده می باشد و تمامی مشتریان این مرکز می توانند از کلیه خدمات این مرکز بدون پرداخت مالیات ارزش افزوده استفاده نمایند. امید است این قدم کوچک گامی برای افزایش رضایت مندی مشتریان عزیزمان تلقی گردد.


دستگاه جدید بخش میکروسکوپ الکترونی در مرکز رازی

میکروسکوپ الکترونی گسیل میدانی (field emission sem) با مدل Mira 3-XMU M با ویژگی محفظه بسیار بزرگ و سرعت خلاء بالا در فروردین ماه سال 1393 در مرکز پژوهش متالورژی رازی راه اندازی می گردد. این میکروسکوپ جدیدترین و از پیشرفته ترین دستگاه FESEM موجود در ایران است. این میکروسکوپ با کمک سه آشکارساز تصویری، امکان تصویر برداری تا بزرگنمایی 700000 برابر را دارد و امکان بررسی های ساختاری را در مقیاس نانو متری می دهد. همچنین این دستگاه مجهز به میکروآنالیز EDS نسل دوم است به طوری که امکان شناسایی کوچک ترین فازها را میسر می سازد. با توجه به امکان تنظیم فشار داخل محفظه دستگاه و رزولوشن بالا قابلیت کار در کلیه زمینه های علمی و صنعتی بخصوص در زمینه نانوتکنولوژی را دارا می باشد.


حضور مرکز پژوهش متالورژی رازی در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست تهران

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست از تاریخ 24 الی 27 بهمن ماه از ساعت 9 صبح الی 4 بعد از ظهر در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد. با توجه به اینکه مرکز پژوهش متالورژی رازی به عنوان آزمایشگاه معتمد محیط زیست نیز فعالیت دارد، لذا جهت ارائه پروژه ها، دستاوردها و خدمات قابل ارائه در این نمایشگاه شرکت می نماید. مرکز پژوهش متالورژی رازی در این نمایشگاه توانمندی های خود را در حیطه های:
- مدیریت کیفیت آب
- پروژه های زیست محیطی
- کنترل، اندازه گیری و فن آوری آزمایشگاهی
- بازیافت زباله
- محصولات سازگار با محیط
- نظارت و اجرای پروژه های زیست محیطی
- بهینه سازی مصرف سوخت
- استانداردسازی خودروهای ساخت داخلی
- انرژی های تجدید پذیر
به بازدید کنندگاه ارائه می دهد.
بدینوسیله مقدم شرکت کنندگان را در بازدید از غرفه مرکز رازی در سالن 41A، غرفه 2 گرامی میداریم.


تمدید تفاهم نامه با شرکت ملی گاز ایران جهت همکاری های پژوهشی و آزمایشگاهی

تفاهم نامه ای که مابین مرکز پژوهش متالورژی رازی و واحد پژوهش و فناوری ملی گاز ایران در تاریخ 88/3/12 به امضا رسیده بود تا پایان سال 1391 تمدید شد. طبق این تفاهم نامه شرکت ملی گاز ایران و کلیه شرکت ها و واحد های تابعه از خدمات این مرکز در زمینه های مختلف مرتبط در حوزه علم و مهندسی مواد شامل کلیه آزمون های پژوهشی مورد نیاز، بررسی علل تخریب، خوردگی، رفع نیاز های پژوهشی و سایر موارد استفاده خواهد کرد .


راه اندازی دومین میکروسکوپ الکترونی همراه با دستگاه EDS در مرکز پژوهش متالورژی رازی

بخش میکروسکوپ الکترونی مرکز پژوهش متالورژی رازی با داشتن دو دستگاه میکروسکوپ مدل VEGA//TESCAN همراه با دستگاه EDS قابلیت ارائه خدمات با بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن را در کلیه زمینه های مهندسی و پزشکی دارا می باشد. تهیه تصاویر میکروسکپی، آنالیز نقطه ای (Point) ، آنالیز خطی (Line Scan)، آنالیز صفحه ای(Mapping) و آنالیز بالک از جمله خدماتی است که به مشتریان این بخش ارائه می گردد. توانایی های بخش میکروسکوپ الکترونی : تصویر SE BSE با قدرت تفکیک بالا تا 50000 برابر آنالیز کیفی و نیمه کمی با EDS آنالیز نقطه ای، خطی و صفحه ای تعیین اندازه ذرات پودر ها (در حد نانومتر) قابلیت بررسی نمونه های حجیم (به ابعاد 13 cm و 7 Kg سرعت خلا بالا (حدود 3 min تا خلا کامل) بالاترین سرعت بررسی نمونه ها به دلیل مکانیزه بودن دستگاه


کسب رتبه اول در شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو

شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو به صورت سالیانه آزمایشگاه های عضو خود را که در زمینه فناوری نانو فعالیت دارند مورد ارزیابی قرار داده و رتبه های نخست را اعلام می نماید. در رتبه بندی سال 1387، مجموعه آزمایشگاه های مرکز پژوهش متالورژی رازی برای سومین بار پیاپی موفق به کسب مقام اول شد و در چهارمین جشنواره برترین های فناوری نانو که در آبان ماه 1388 برگزار شد جایزه مقام اولی خود را دریافت نمود.


ایجاد پوشش دو لایه TiO2+RuO2 و Pt-It الکترودهای تیتانیوم واحد کلر شرکت پالایش نفت بندر عباس

با همکاری مرکز پژوهش متالورژی رازی و شرکت پالایش نفت بندر عباس، پروژه "ایجاد پوشش دو لایه TiO2+RuO2 و Pt-It روی الکترودهای تیتانیوم واحد کلر" انجام و به اتمام رسید. در این پروژه ، دانش فنی پوشش دهی الکترودهای واحد الکترولیز از طریق مهندسی معکوس و بررسی الکترودهای فابریک، به دست آمده و بر آن مبنا پوشش دهی چند لایه الکترود ها انجام شد. نتایج بررسی ها نشان دهنده کیفیت مناسب پوشش ایجاد شده می باشد. با توجه به نتایج بدست آمده برنامه ریزی برای پوشش دهی دو ماژول کامل در دست اقدام می باشد.


چهارمین گردهمایی سالیانه مرکز پژوهش متالورژی رازی

چهارمین گردهمایی سالانه مرکز پژوهش متالورژی رازی، با شرکت بیش از 120 شرکت از بزرگ ترین مشتریان مرکز از صنایع مختلف نفت و گاز و پتروشیمی، نیروگاهی، صنایع خودرو، موسسات استاندارد و ... در روز چهارشنبه مورخ 88/10/2 در سالن هگمتانه هتل المپیک تهران برگزار گردید. در این نشست که هدف از تشکیل آن، ضروررت گفتگو و تعاملی دوطرفه و صمیمانه مابین مرکز رازی و مشتریان خود می باشد، مطالب گوناگونی پیرامون "مفهوم مهندس و مهندسی"، "ضرورت ارتباط دوطرفه به منظور ایجاد سودی متقابل"، "معرفی بخش علل تخریب و تعیین عمر باقیمانده" و هم چنین معرفی بیشتر بخش های مختلف مرکز و تجهیزات و امکانات جدید آن، مطرح شد. همچنین مطالب مختلف و پیشنهادات موثری در رابطه با مشکلات و فرصت های بهبود مرکز رازی از طرف شرکت کنندگان مطرح گردید. در این گردهمایی یک روزه آقایان دکتر پرویز دوامی، دکتر ناصر ورهرام، و یحیی جافریان و خانم ها میترا عطاریان و کیانوش عسگری به ایراد مطالب مطرح شده پرداختند. متن سخنرانی ها و مراسم سمینار در بخش "دریافت اطلاعات" قابل دسترسی می باشد.


برگزاری دوره آموزشی درون سازمانی

در راستای تحقق برنامه بازآموزی دائمی همکاران، کلاس استاندارد DIN-50602، موضوع تعیین ناخالصی های سولفیدی، اکسیدی و سیلیکاتی فولادها به روش توسط خانم مهندس میترا عطاریان، مدیر علمی آزمایشگاه های مرکز با حضور کارشناسان آزمایشگاه متالوگرافی برگزار گردید.


قرارداد بازرسی

با همکاری مرکز پژوهش متالورژی رازی، کارخانه سیمان آبیک و شرکت سایا، بزرگترین قطعه ریختگی در تاریخ صنعت ریختگی ایران به وزن 360 تن در حال تولید است. مرکز رازی به عنوان ناظر و بازرس فنی، کنترل تکنولوژی تولید، بهینه سازی و نیز کنترل مشخصات فنی قطعه تولید شده و مطابقت آن با شرایط استاندارد را بر عهده دارد.


کارگاه آموزش شبیه سازی و نحوه برگزاری آن

سومین همایش مشترک انجمن مهندسین متالورژی ایران و جامعه ریخته گران در تاریخ 26 و 27 آبان 1388 در مجتمع Hightech ماهان کرمان برگزار گردید. در این همایش، گروه نرم افزاری SUTCAST مرکز پژوهش متالورژی رازی به منظور آشنایی صنعتگران و دانشجویان اقدام به برگزاری یک کارگاه آموزشی نمود. در جلسه آقای دکتر دوامی به ایراد سخنرانی پرداختند؛ ایشان به تاریخچه شبیه سازی در دنیا اشاره کرده و همچنین چگونگی ورود شبیه سازی ریخته گری به صنعت ایران را بیان نمودند. سپس آقایان مهندس حاتمی و مهندس عیسی آبادی نرم افزار را به حاضرین معرفی کرده و به پرسش های مطرح شده پاسخ دادند.


برگزاری کارگاه شبیه سازی ریخته گری

به اطلاع علاقمندان به مباحث شبیه سازی فرایند های ریخته گری می رساند که مرکز پژوهش متالورژی رازی در روز دوم سومین همایش مشترک سیزدهمین کنگره سالانه انجمن مهندسین متالورژی ایران و بیست و یکمین سمینار انجمن علمی ریخته گران ایران در دانشکده فنی مهندسی دانشگاه شهید باهنر کرمان که در تاریخ های 25 تا 27 آبان 1388 برگزار شد کارگاهی را تحت عنوان شبیه سازی در ریخته گری برگزار نمود. همچنین در این کارگاه به معرفی و آموزش نرم افزار SUTCASTو قابلیت های این نرم نیز پرداخته شد.


آشنایی بیشتر با مسئولین، قوانین و امکانات مورد استفاده برای مشتریان در مرکز پژوهش متالورژی رازی

جهت رفاه حال بیشتر مشتریان گرامی و به منظور ارتباط سریع و آسان با بخش های مختلف سازمان و تسهیل ارتباطات، مرکز پژوهش متالورژی رازی اقدام به تدوین ضوابط داخلی سازمان، معرفی مدیران و سرپرستان و ارائه کلیه اطلاعات مورد نیاز مشتریان گرامی نموده است.


راه اندازی تجهیزات جدید

XRF مدل ARL 8410 با قابلیت استانداردسازی و آنالیز نیمه کمی راه اندازی شده است با استفاده از این دستگاه امکان آنالیز و ارائه گزارش در حداقل زمان مقدور می باشد. دستگاه کشش جدید آزمایشگاه های این مرکز با ظرفیت 100 تن راه اندازی شده و آماده انجام آزمون پژوهشی کشش برای نمونه های کششی با ظرفیت بالا می باشد.


IFEP اخذ تاییدیه آزمون پژوهشی مهارت از شرکت

مرکز پژوهش متالورژی رازی در رابطه با انجام آزمون های پژوهشی زیر موفق به اخذ تاییدیه آزمون پژوهشی مهارت (Proficiency Test) از کشور های آلمان و اتریش گردید: - سختی لاستیک ها، پلاستیک ها و MFR در بخش پلیمری - کوانتومتری پایه آهن، کشش، ضربه، متالوگرافی و آماده سازی متالوگرافی در بخش فلزات این سندها، از معتبرترین اسنادی هستند که در آزمایشگاه ها می توانند برای صحه گذاری آزمون های پژوهشی مورد استفاده قرار گیرند.


ممیزی مراقبتی شرکت DAP آلمان

ممیزی مراقبتی شرکت DAP آلمان در تیر ماه سال جاری در رابطه با سیستم مدیریت کیفیت بر اساس الزامات استاندارد ISO/IEC 17025 برگزار و با کسب بهترین نتیجه و بدون ثبت هر گونه عدم انطباق فنی ، اعتبار گواهینامه مذکور تمدید گردید.


دوره دوم مطالعات بین آزمایشگاهی Interlaboratory Study

مرکز پژوهش متالورژی رازی در زمینه آزمون های پژوهشی مربوط به مواد پلیمری و فلزی در دوره های یک ساله مبادرت به انجام آزمون های پژوهشی بین آزمایشگاهی در سطح ایران می نماید پیرو استقبال آزمایشگاه های متعدد در سراسر کشور و دریافت درخواست های ایشان مبنی بر مشارکت در آزمون های پژوهشی بین آزمایشگاهی، دور دوم این طرح با همکاری 30 آزمایشگاه در سراسر کشور در حال برگزاری است.


کسب تاییدیه انجام آزمون پژوهشی ضربه از شرکت IFEP

بدینوسیله به اطلاع مشتریان گرامی می رساند ، در ادامه روند اخذ تاییدیه بین المللی صحت انجام آزمون های پژوهشی ، آزمایشگاه مکانیکی این مرکز برای اولین بار موفق به اخذ تاییدیه آزمون پژوهشی مهارت از شرکت IFEP آلمان جهت انجام آزمون پژوهشی ضربه فلزی گردید.این مدرک معتبر ترین سندی است که می تواند صحت انجام آزمون پژوهشی در آزمایشگاه را گواهی نماید.


کسب مجوز رتبه اول در شبکه آزمایشگاهی نانو

مرکز پژوهش متالورژی رازی برای سومین بار پیاپی موفق به اخذ رتبه اول در مجموعه آزمایشگاه های عضو فناوری نانو شده است .این رتبه طی هفتمین دوره ارزیابی عملکرد آزمایشگاه های عضو و با توجه به عملکرد یکساله 87 حاصل شده است.


فروش نرم افزار SUTCAST به شرکت ریخته گری کانادایی Thompson

با توجه به استقبال شرکت های ریخته گری اروپایی و امریکایی در استفاده از نرم افزار شبیه سازی SUTCAST در طی یک سال گذشته، شرکت Thompson Foundry در Vancouver کانادا مستقر است، اخیرا" اقدام به خرید این نرم افزار نموده است. این شرکت از سال 1963 تاسیس شده و زمینه های کاری آن، تولید قطعات آلیاژهای چدن و فولاد می باشد. با توجه به ارتباطات گسترده این شرکت با گروه شبیه سازی SUTCAST در طی چند ماه گذشته و استفاده آزمایشی از نرم افزار شبیه و بهره گیری فراوان از نتایج به دست در کاهش ضایعات، افزایش راندمان و سرعت تولید، نهایتا در ماه گذشته این شرکت از بین نرم افزارهای معروف موجود، اقدام به خرید نرم افزار SUTCAST نموده است. علاقه مندان می توانند در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر به سایت این شرکت به آدرس www.thompsonfoundry.com مراجعه نمایند.


سومین همایش مشترک انجمن مهندسین متالورژی ایران و انجمن علمی ریخته گری ایران

انجمن مهندسین متالورژی ایران و انجمن علمی ریخته گری ایران سومین همایش سالیانه خود را با همکاری دانشگاه شهید باهنر کرمان و شرکت ها و صنایع متالورژی و ریخته گری کشور، در تاریخ 27-25 آبان 1388 در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار می کنند.


ارائه ویرایش جدید نرم افزار شبیه سازی SUTCAST

بدینوسيله به اطلاع کليه کاربران نرم افزار شبيه سازی انجماد و حرکت سيال SUTCAST می رساند، نسخه جديد اين نرم افزار با نگارش 1/9، آماده ارائه می باشد. اين ويرايش جديد دارای قابلیت های گسترده نسبت به ويرايش قبل است. از جمله این قابليت ها می توان به افزايش سرعت چند برابر در اجرای مدول حرکت سيال و انجماد، قابليت مش بندی متغیر، مدلسازی ترک گرم، ردیابی ذرات ناخالصی، قابلیت های گسترده در حوزه گرافیک کامپیوتری و نمايش اطلاعات و موارد متعدد ديگر نام برد. بخش فناوری اطلاعات این مرکز، آماده پاسخگویی و ارايه هر گونه اطلاعات بيشتر به کلیه علاقه مندان می باشد.


روز مهندسی

مرکز پژوهش متالورژی رازی روز مهندسی را به مهندسان کشورمان تبریک گفته و برای مهندسان برجسته منتخب فرهنگستان علوم ایران، جناب آقای مهندس عبدالمهدی اجلالی و جناب آقای مهندس محسن خلیلی عراقی آرزوی تندرستی و موفقیت های بیشتر در ادامه خدمات ارزنده آنان به جامعه ایران را داریم.


شركت در آزمون های پژوهشی بين المللی مهارت

به منظور حصول اطمینان از صحت نتایج آزمون های پژوهشی ارائه شده به مشتریان، آزمایشگاه پلیمر مرکز در بیش از 10 آزمون پژوهشی مهارت شرکت OFI شرکت کرد و بدینوسیله صحت نتایج آزمون ها مورد ارزیابی دقیق قرار گرفت و گزارش تفصیلی این شرکت برای مرکز ارسال گردید، لازم به توضیح است که شرکت OFI از بزرگترین برگزارکنندگان بين المللی آزمون پژوهشی مهارت در کشور اتریش می باشد. در این آزمون ها کشورهای ژاپن، آلمان، فرانسه، ایتالیا، ایالات متحده، استرالیا، کانادا و ... شرکت داشتند و نتایج آزمایشگاه مركز رازی با نتایج ارسالی از سایر کشورها که روی نمونه های همگن انجام شده بود مقایسه گردید. این برنامه برای سایر آزمون های پژوهشی از جمله کوانتومتری، متالوگرافی، مکانیکی و ... در حال اجرا است.


اولین دوره مطالعات بین آزمایشگاهی Interlaboratory Study

اولین دوره مطالعات بین آزمایشگاهی Interlaboratory Study با همکاری مرکز پژوهش متالورژی رازی و 19 آزمایشگاه واجد صلاحیت همکار در سراسر کشوراز جمله مهرکام پارس ، IGI، مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو، آذین تنه، پژوهشگاه پلیمر و... برگزار گردید. از جمله همكاران ما در دوره آتی، شركت های ايتراك و سازه گستر سايپا هستند. دوره بعدی این طرح در مرداد و شهریور ماه سال آينده برگزار می گردد. امکان ثبت نام علاقمندان برای شرکت در این طرح به زودی از طریق سایت فراهم خواهد شد.


كسب مجدد رتبه اول در شبكه آزمايشگاهی نانو

مركز پژوهش متالورژی رازی مجددا موفق به اخذ رتبه اول در مجموعه آزمايشگاه های عضو فناوری نانو شده است. اين رتبه طی ششمين دوره ارزيابی عملكرد آزمايشگاه های عضو و با توجه به عملكرد شش ماهه دوم سال 86 اين مركز اخذ شده است.


صادرات نرم افزار مهندسی SUTCAST به كشورهای اروپایی

مركز پژوهش متالورژی رازی در ادامه ارايه خدمات طراحی و فنی مهندسی خود به خارج از كشور، موفق به فروش نرم افزار SUTCAST به عنوان اولين نرم افزار طراحی مهندسی ايرانی شد. شركت بين المللی Alcoa به عنوان دومين شركت بزرگ گری آلومينيوم در دنيا، طی چند ماه گذشته نرم افزار SUTCAST را در توليد قطعات خودروهای پيشرفته فراری، پورشه، BMW ، مرسدس بنز و ... به روش Low Pressure به كار برده و با توجه به نتايج به دست آمده و مطابقت كامل آن با شرايط واقعي، اقدام به خريد اين نرم افزار نموده است. پس از نصب و راه اندازی و كاربرد گسترده اين نرم افزار در محل كارخانه اين شركت در كشور نروژ، ساير كارخانه های وابسته آن مستقر در كشورهای آمريكا و آلمان نيز متقاضی خريد نرم افزار فوق شده اند.


كسب مجدد رتبه اول در شبكه آزمايشگاهی نانو

مركز پژوهش متالورژی رازی مجددا موفق به اخذ رتبه اول در مجموعه آزمايشگاه های عضو فناوری نانو شده است. اين رتبه طی ششمين دوره ارزيابی عملكرد آزمايشگاه های عضو و با توجه به عملكرد شش ماهه دوم سال 86 اين مركز اخذ شده است.


اخذ جایزه از بانك توسعه اسلامی و دريافت مدال طلاي سازمان مالكيت معنوي سازمان ملل متحد

مركز پژوهش متالورژی رازی در سال 2007 موفق به دریافت جایزه 150/000 دلاری بانك توسعه اسلامی در حوزه " دستاوردهای برجسته علمی در سطح جهانی" شد. این جایزه نخستین بار در سطح كشور به یك موسسه بخش خصوصی و به دلیل پژوهش‌های انجام گرفته در رابطه با توسعه نرم افزار شبیه سازی SUTCAST كه در سال 1998 مدال طلای سازمان مالكيت معنوی سازمان ملل متحد را دريافت داشته بود، تعلق گرفته است. این بودجه صرف توسعه نرم افزار فوق می گردد.


اخذ گواهینامه بین المللی ISO/IEC 17025

مركز پژوهش متالورژی رازی در اردیبهشت ماه و آبان ماه سال 86 به ترتیب توسط موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ايران و DAP آلمان مورد ممیزی جهت اخذ گواهينامه استاندارد ISO/IEC 17025 قرار گرفته و توسط هر دو موسسه جهت دریافت گواهینامه فوق توصیه شده است.


تحولات در نرم افزار شبیه سازی SUTCAST

در طی آخرين پروژه تعريف شده در گروه شبیه سازی مرکز پژوهش متالورژی رازی، نسخه شبیه سازی فرآيند انجماد و حرکت سيال در ریخته گری به روش فشار کم تهيه شده است. اين نرم افزار قادر به مدلسازی کليه پارامترهای مرتبط با اين فرآيند بوده و تاکنون قطعات زيادی با استفاده از آن شبیه سازی و تكنولوژی شده است.

اخبار و رویداد های سال 1394


مشاوره در طراحی و نظارت بر ساخت قطعه غلتک کوره سیمان به قطر 2500 میلیمتر

مشاوره در طراحی و نظارت بر ساخت قطعه غلتک کوره سیمان به قطر 2500 میلیمتر
گروه ریخته گری مرکز پژوهش متالورژی رازی به عنوان مشاور در طراحی و تکنولوژی قطعه غلتک کوره سیمان به وزن 120 تن در این پروژه حضور داشته، و مرحله ذوب ریزی این قطعه در روز دوشنبه 1394/12/24 در محل صنایع ذوب آهن اصفهان (کارخانه فولاد سایا) با موفقیت به انجام رسید.


مرکز پژوهش متالورژی رازی در فهرست شرکت های دانش بنیان قرار گرفت.

مرکز پژوهش متالورازی رازی در فهرست شرکت های دانش بنیان قرار گرفت.
به اطلاع همه ذینفعان می رساند که " مرکز پژوهش متالورژی رازی" از تاریخ 94/12/22 در فهرست شرکت های" دانش بنیان" قرار گرفت. کسب این موفقیت را که زیبنده نام بزرگ ما است ، به همه ذینفعان تبریک میگوییم و امیدواریم با یاری شما بتوانیم گام های بلند تری برای دستیابی به چشم انداز و اهداف والای سازمان برداریم.


اطلاعيه ساعت كار در روز سه شنبه 25/12/1394 و روز پنج شنبه 27/12/1394

اطلاعيه ساعت كار در روز سه شنبه 1394/12/25 و روز پنج شنبه 1394/12/27
مشتريان گرامي به اطلاع مي رساند، ساعت كاري مركز پژوهش متالورژي رازي در روز سه شنبه 1394/12/25 تا ساعت 16:15 دقيقه و روز پنج شنبه 1394/12/27 تا ساعت 12 مي باشد.


کسب رتبه اول آزمایشگاه‌های کشور در دهمین جشنواره برترین‌های فناوری نانو

کسب رتبه اول آزمایشگاه‌های کشور در دهمین جشنواره برترین‌های فناوری نانو
مرکز پژوهش متالورژی رازی روز 17 اسفند 94، همزمان با برگزاری کنفرانس بین المللی " نانو ساختارها "که در جزیره کیش برگزار گردید، جایزه کسب رتبه اول آزمایشگاه‌های عضو" شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو " را از آن خود کرد. این موفقيت را به همه ذینفعان شرکت تبریک می‌گوئیم.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر، لطفا به سایت شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو به آدرس nano.ir مراجعه فرمایید.
دانلود فيلم اهداي جايزهراه اندازی امکانات آزمون غوطه وری مواد آبند پلیمری

راه اندازی امکانات آزمون پژوهشی غوطه وری مواد آبند پلیمری
به اطلاع مشتریان محترم تولید کننده مواد آبند پلیمری و شرکت های بازرسی مرتبط با صنایع نفت،گاز و پتروشیمی می رساند، امکانات انجام آزمون پژوهشی غوطه وری مواد الاستومری مطابق استاندارد API 6A ، برای اولین بار در ایران و در آزمایشگاه خوردگی مرکز پژوهش متالورژی رازی فراهم گریده و قابل انجام می باشد. آزمون پژوهشی غوطه وری (Fluid immersion)  به منظور بررسی میزان مقاومت مواد پلیمری مورد استفاده در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در برابر سیال های هیدروکربنی حاوی گاز ترش H2S در شرایط دما و فشار بالا می باشد. مشتریان محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن 6307 - 021  ، داخلی 160 مدیریت گروه پژوهشی خوردگی و پوشش تماس حاصل فرمایند.


بازديد جناب آقاي مهندس حمید قربانی کل خواجه رياست محترم بازرسي و حفاظت فني شركت مهندسي توسعه و نفت (متن)

بازديد جناب آقاي مهندس حمید قربانی کل خواجه رياست محترم بازرسي و حفاظت فني شركت مهندسي توسعه و نفت (متن)
روز يكشنبه 94/11/11 جناب آقاي مهندس حمید قربانی کل خواجه رياست محترم بازرسي و حفاظت فني شركت مهندسي توسعه و نفت (متن) به همراه كارشناسان محترم اين حوزه از مركز پژوهش متالورژي رازي بازديد به عمل آورده و توسعه همكاري هاي فيما بين را با مديريت و كارشناسان شركت مورد بررسي قرار دادند.


بازدید ریاست سازمان استاندارد پاکستان و هیات همراه از مرکز پژوهش متالورژی رازی

بازديد رياست محترم شوراي شهرستان شهر قدس و همراهان از مركز پژوهش متالورژي رازي
روز شنبه 94/11/17 سركار خانم آجرلو رياست محترم شوراي شهرستان قدس و جمعي از مسئولين و اساتيد از مركز پژوهش متالورژي رازي بازديد به عمل آوردند.در اين بازديد كه به مدت 6 ساعت به طول انجاميد، بازديدكنندگان محترم با حيطه فعاليت هاي مركز پژوهش متالورژي رازي آشنا شدند و رهنمودها و پيشنهاد هاي ارزشمندي جهت رشد و توسعه آن در محيط گرم و صميمانه ارايه شد.


بازدید ریاست سازمان استاندارد پاکستان و هیات همراه از مرکز پژوهش متالورژی رازی

بازدید ریاست سازمان استاندارد پاکستان و هیات همراه از مرکز پژوهش متالورژی رازی
روز دوشنبه 21 دی ماه، آقای برکت سعید مامون: رئیس سازمان استاندارد پاکستان و آقای محمد خالد صدیق: مشاور وزیر علوم و فناوری پاکستان با همراهی تنی چند از مدیران سازمان ملی استاندارد ایران از مرکز پژوهش متالورژی رازی بازدید و با توانمندی های مرکز پژوهش متالورژی رازی آشنا گردیدند. همچنین هیات پاکستانی علاقه خود را به استفاده از دانش و تجربیات مرکز پژوهش متالورژی رازی ابراز نمودند.


گزارش حضور مركز پژوهش متالورژي رازي در شانزدهمين كنگره ملي خوردگي ايران

گزارش حضور مركز پژوهش متالورژي رازي در شانزدهمين كنگره ملي خوردگي ايران
شانزدهمین کنگره ملی خوردگی ایران در تاریخ 3 و 4 آذر ماه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار گردید. مرکز پژوهش متالورژی رازی علاوه بر شرکت در نمایشگاه جانبی این کنگره، با ارایه 5 مقاله به دبیرخانه کنگره، همچون گذشته نقش فعال و حضور پر رنگی در مجامع و همایش های علمی داخلی داشته و امسال نیز همکاران پرتلاش گروه پژوهشی خوردگی و پوشش در کنگره ملی خوردگی با 4 مقاله در بخش پوستر و یک مقاله در بخش ارایه شفاهی در مدت دو روز در برگزاری کنگره حضور داشتند. در نمایشگاه جانبی و غرفه مرکز پژوهش متالورژی رازی نیز، دانشگاهیان و صنعتگران محترم از نزدیک با آخرین دستاوردها و خدمات آزمایشگاهی و پژوهشی این مرکز آشنا شدند.
آلبوم تصاویرحضور مركز پژوهش متالورژي رازي در شانزدهمين كنگره ملي خوردگي ايران


اطلاعیه دعوت به عضویت در کمیته های فنی متناظر سازمان استاندارد

اطلاعیه دعوت به عضویت در کمیته های فنی متناظر سازمان استاندارد
به اطلاع می رساند دبیرخانه 8 کمیته فنی متناظر و 12 کمیته فرعی (Sub Committee) سازمان استاندارد در محل مرکز پژوهش متالورژی رازی تشکیل شده است.
به این وسیله از کلیه متخصصین، مهندسین و مدیران فنی و کیفیت شرکت ها و کارخانجات و آزمایشگاه هایی که در زمینه های اعلام شده فعالیت دارند، جهت عضویت در این کمیته های فنی دعوت به عمل می آید. خواهشمند است در صورت تمایل به عضویت، فرم زیر را تکمیل نمایید.
تكميل فرم عضويت در كميته هاي فني متناظر سازمان استاندارد
جهت مشاهده اطلاعات 8 كميته فني متناظر و 12 كميته فرعي بر روي لينك زير كليك نماييد.نمایشگاه بین المللی نانو 94

حضور مرکز پژوهش متالورژی رازی در شانزدهمین کنگره ملی خوردگی و نمایشگاه جانبی آن
حضور مرکز پژوهش متالورژی رازی در شانزدهمین کنگره ملی خوردگی و نمایشگاه جانبی آن در مرکز همایش های بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت ، از تاریخ 3 لغایت 4 آذر ماه 94، سالن C، غرفه C303


گزارش حضور مرکز پژوهش متالورژی رازی در دوازدهمين نمایشگاه بین المللی ايران متافو

گزارش حضور مرکز پژوهش متالورژی رازی در دوازدهمين نمایشگاه بین المللی ايران متافو
دوازدهمين نمایشگاه بین المللی ايران متافو از تاریخ 25 الی 28 آبان ماه 94 از ساعت 9 صبح الی 17 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد. مرکز پژوهش متالورژی رازی همچون گذشته در اين نمايشگاه حضوری مستمر و فعال داشت و متخصصان مرکز پژوهش متالورژی رازی در تمامی ساعات برگزای نمایشگاه پاسخگوی مشتریان و بازدیدکنندگان محترم غرفه این مرکز بودند.
با تشکر از حضور سبز تمامی شما عزیزان در بازدید از غرفه مرکز پژوهش متالورژی رازی
به امید ارائه خدمات بهتر در نمایشگاه های آتی برای شما مشتریان گرامی
آلبوم تصاویر مرکز پژوهش متالورژی رازی در نمایشگاه ایران متافو


مركز رازي در نمايشگاه متافو

حضور مركز پژوهش متالورژي رازي در نمايشگاه بين المللي ايران متافو
حضور مرکز پژوهش متالورژی رازی در نمایشگاه بین المللی ايران متافو در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران از
تاریخ 25 الي 28 آبان ماه 94 ، سالن 8 و 9، غرقه A13.


كنگره ملي خوردگي ايران

پذيرفته شدن 5 مقاله از آزمايشگاه خوردگي مركز پژوهش متالورژي رازي در كنگره ملي خوردگي ايران
كنگره ملي خوردگي ايران در تاريخ 3 الي 5 آذر ماه در مركز همايش هاي بين المللي پژوهشگاه صنعت نفت برگزار مي شود.در اين كنگره 5 مقاله ي زير از پژوهشگران مركز پژوهش متالورژي رازي پذيرفته شده است كه يك مقاله به صورت ارايه و 4 مقاله به صورت پوستر مي باشد. مقالات پذيرفته شده عبارتند از :
- بررسي علل خوردگي و تخريب پروفيل هاي گالوانيزه انبار شده در منطقه قشم
- بررسي علل تخريب پيچ فولادي با پوشش كرومانه روي سفيد
- بررسي علل تخريب و خوردگي ميلگردهاي ساختماني آج دار
- بررسي علل تخريب و خوردگي استرند هاي فولادي مورد استفاده در نمونه برداري از چاه نفت
- بررسي تاثير عمليات شستشو بر رفتار خوردگي لوله هاي بخشIP و HP بويلر 3 نيروگاه سيكل تركيبي
نويسندگان : رضا مهدي زاده- ساسان ولاشجردي فراهاني- يحيي جافريان


تکین کو

بازدید مدیران شرکت بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو از مرکز پژوهش متالورژی رازی
روز چهارشنبه 27 مهر ماه، آقایان مهندس فریدوند: مدیر بازرسی کالا و ساخت تجهیزات و آقای مهندس رسولی: مدیر پروژه از شرکت بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو از مرکز پژوهش متالورژی رازی بازدید به عمل آوردند. در این بازدید راهکارهای افزایش همکاری مورد بررسی قرار گرفت و توانمندی های مرکز پژوهش متالورژی رازی برای بازدیدکنندگان ارایه گردید.
آلبوم تصاوير بازديدکنندگان شرکت بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو


taber

نصب و راه اندازی دستگاه سایش Taber (تبر/تابر) در آزمایشگاه عملکرد مرکز پژوهش متالورژی رازی
دستگاه سایش Taber مدل GT-7012-T به منظور آزمون پژوهشی سایش بر روی گستره وسیعی از نمونه ها و محصول ها شامل سنگ های طبیعی و مصنوعی، چرم، پلاستیک ها و لاستیک ها، انواع پوشش ها و رنگ، کاشی و سرامیک، پارچه و هر محصولی که به شکل صفحه ای باشد مورد استفاده قرار می گیرد. این آزمون پژوهشی بر اساس استانداردهای متنوعی مانند استانداردهای ملی ایران، ASTM، SAE، EN، ISO و JIS قابل انجام می باشد. از جمله مشخصات دستگاه اعمال نیرو با وزنه های 250، 500 و 1000 گرمی بوده و سرعت دوران صفحه گردان دستگاه به میزان 60 & 72 RPM قابل تنظیم می باشد.


نمایشگاه بین المللی نانو 94

حضور مرکز پژوهش متالورژی رازی در هشتمین نمایشگاه بین المللی نانو
حضور مرکز پژوهش متالورژی رازی در هشتمین نمایشگاه بین المللی نانو در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران
از تاریخ 13 لغایت 16 مهر ماه 94، سالن خلیج فارس، طبقه دوم(2-44)، غرفه 45


سمینار مرکز پژوهش متالورژی رازی

گردهمائی کارشناسان صنایع نفت و گاز، پتروشیمی و صنایع پالایشگاهی در مرکز پژوهش متالورژی رازی
سمینار مرکز متالورژی رازی با محوریت خوردگی، بررسی علل شکست و تخمین عمر باقیمانده در روز سه شنبه 7 مهرماه 1394 با حضور میهمانانی از حدود 20 شرکت فعال در حوزه نفت و گاز، پتروشیمی و صنایع پالایشگاهی برگزار شد. این مراسم از ساعت 9.45 صبح در اتاق کنفرانس مرکز پژوهش متالورژی رازی رسما آغاز گردید و علاوه بر سخنرانی هایی که با موضوعات : شکست _ خوردگی در صنایع ، آزمون های پژوهشی ارزیابی و روش آزمون پژوهشی _ بررسی علل تخریب و عمر باقیمانده قطعات صنعتی _ آینده فناوری ارایه شد، میهمانان این سمینار در طی بازدید 2 ساعته از نزدیک با آخرین تجهیزات و دستگاه های آزمون پژوهشی آزمایشگاه های مرکز پژوهش متالورژی رازی آشنا شدند. این سمینار یکروزه در ساعت 16عصر روز هفتم مهرماه با جلسه پرسش وپاسخ و قدردانی از حضور مدعوین محترم خاتمه یافت.
آلبوم تصاوير بازديد کنندگان سمينار مرکز پژوهش متالورژي رازي


مهندس مرندی مقدم

بازدید جناب آقای مهندس مرندی مقدم معاونت محترم نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد به همرا هیئت مدیره انجمن آزمایشگاه های همکار
روز دوشنبه مورخ 94/6/16 جلسه هیئت مدیره انجمن آزمایشگاه های همکار با حضور، جناب آقای مهندس مرندی مقدم معاونت محترم نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد برگزار گردید و ضمن بازدید از بخش های پژوهشی و آزمایشگاه های مرکز، مشگلات آزمایشگاه های همکار و راهکارهای حل آن ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
آلبوم تصاوير بازديد معاونت محترم نظارت بر اجراي استاندارد سازمان ملي استاندارد


کسب عنوان رتبه برتر توسط مهندس غلامرضا دهقانی درشبکه آزمایشگاهی فناوری نانو

کسب عنوان رتبه برتر توسط مهندس غلامرضا دهقانی درشبکه آزمایشگاهی فناوری نانو
آقای مهندس غلامرضا دهقانی از همکاران برجسته مرکز، با در نظر گرفتن شاخص های تعریف شده توسط شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو به عنوان کارشناس برتر دستگاه FE-SEM برگزیده شدند.
این موفقیت را به ایشان تبریک می گوئیم و برایشان سلامتی، شادکامی و موفقیت های بیشتر آرزو داریم.


بازدید مدیر کل محترم اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران

بازدید مدیر کل محترم اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران از مرکز پژوهش متالورژی رازی
روز 26 مرداد سال 1394 برای مرکز پژوهش متالورژی رازی روز به یادماندنی بود. در این روز جناب آقای مهندس مسلم بیات مدیر کل محترم اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به همراه سایر مسئولین اداره کل از مرکز پژوهش متالورژی رازی بازدید به عمل آوردند و در جلسات برگزار شده رهنمودهایی برای گسترش همکاری های فیما بین به مدیریت و همکاران مرکز ارایه نمودند.
آلبوم تصاوير بازدید‌کنندگان اداره کل استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران


شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی

کسب رتبۀ اول در اولین دوره ارزیابی عملکرد مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی
اولین دوره ارزیابی عملکرد مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، بر اساس عملکرد سال 1393 آن‌ها انجام شد و رتبه هر کدام از مراکز بر اساس امتیاز کسب شده در ارزیابی، مشخص گردید.
در این رتبه‌بندی، «مرکز پژوهش متالورژی رازی» رتبۀ ‌ٴ اول را بین 27 مرکز آزمایشگاهی عضو شبکه، به خود اختصاص داد.
ارزیابی عملکرد مراکز عضو شبکه براساس دستورالعمل ارزیابی عملکرد آزمایشگاه‌ها و با توجه به سه شاخص اصلی «مشتری مداری»، «میزان کارکرد» و «میزان همکاری‌های شبکه‌ای» (به ترتیب با نسبت 35، 35 و 30 درصد)، انجام می‌شود.
در این دوره از ارزیابی، 54 آزمایشگاه از 27 مرکز عضو شبکه حضور داشتند که در طی 8 ماه بیش از 260 هزار خدمت آزمایشگاهی ارائه داده‌اند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی به آدرس labsnet.ir مراجعه نمایید.


آزمون های نفت و روغن

افزایش دامنه کاری آزمایشگاه شیمی در رابطه با ترکیبات نفتی و روغن ها
به اطلاع مشتریان محترم می رساند مرکز پژوهش متالورژی رازی آزمون های پژوهشی روغن، ترکیبات نفتی و خنک کننده ها را به لیست آزمون های پژوهشی آزمایشگاه شیمی این مجموعه اضافه نموده است.
برای دریافت لیست آزمون‌های پژوهشی به صفحه ی آزمایشگاه شیمی (آزمون های پژوهشی جدید شیمی و محیط زیست) مراجعه نمایید.


مجتمع فولاد مبارکه

کسب تائیدیه مجتمع فولاد مبارکه به عنوان آزمایشگاه همکار
آزمایشگاه‌های مرکز پژوهش متالورژی رازی در فهرست مجموعه آزمایشگاه‌های مورد تایید مجتمع فولاد مبارکه قرار گرفت و تامین‌کنندگان ماشین آلات، قطعات یدکی و تجهیزات فولاد مبارکه می‌توانند برای انجام آزمون‌های پژوهش لازم به مرکز مراجعه نمایند.


میکروسکوپ الکترونی

تصاویر جدید در بزرگنمایی 1 میلیون برابر با استفاده از میکروسکپ الکترونی مرکز پژوهش متالورژی رازی
اخیراَ این مرکز موفق به تصویر برداری از نمونه های پودر اکسیدی در بزرگ نمایی 1,000,000 برابر برای مشخص کردن ابعاد ذراتی در حدود 3 الی 5 نانومتر شده است. تصاویر میکروسکوپ الکترونی روبشی گسیل میدانی مرکز پژوهش متالورژی رازی را می توانید در زیر مشاهده کنید.آزمایشگاه عملکرد

کسب مقام نخست سیزدهمین دوره ارزیابی مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو
سیزدهمین دوره ارزیابی عملکرد مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو، بر اساس عملکرد سال 1393 آن ها انجام شد و رتبه هر کدام از این مراکز بر اساس امتیاز کسب شده در ارزیابی مشخص گردید.
در این رتبه بندی "مرکز پژوهش متالورژی رازی"  با کسب 81/87 درصد امتیازات برای هشتمین بار مقام اول را کسب نمود.
این موفقیت بزرگ را به همه ذینفعان مرکز تبریک می گوئیم.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر لطفا به سایت شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو به آدرس nanolab.ir مراجعه فرمایید.


آزمایشگاه عملکرد

اندازه گیری مدول برشی بیرینگ های الاستومری (نئوپرن ها) بر اساس استانداردهای AASHTO M 251 و BS EN 1337-3
پل های بزرگراه ها بر روی بیرینگ هایی قرار می گیرند تا نیروهای ناشی از جابجایی به علت خزش، انقباض و تغییرات یکنواخت دما در سازه کاهش یابد (شکل1).

به منظور برآورده ساختن نیاز شرکت های مهندسی، پیمانکاران و مشاورین اندازه گیری مدول برشی نمونه های مذکور مطابق با استانداردهای AASHTO M251 و EN 1337-3 برای نخستین بار در مرکز پژوهش متالورژی رازی به اجرا در آمد.
آزمون بر روی نمونه های سایز کامل (Full size) انجام پذیرفت (شکل2).

با تعیین نیروهای حاصل شده از آزمون پژوهشی و محاسبه سطح مقطع برش و بر اساس رابط G= ơ/Ƴ که در آن G: مدول برشی، ơ: تنش برشی و Ƴ: جابجایی افقی است، مقدار مدول برشی تعیین می شود. در صورتیکه مدول برشی اندازه گیری شده در محدوده پذیرش مشخص شده قرار داشته باشد نمونه در این آزمون پژوهشی تایید شده و در غیر آن صورت نمونه مردود خواهد بود.


پذیرش نمایندگی
پذیرش نمایندگی مرکز پژوهش متالورژی رازی
مرکز پژوهش متالورژی رازی در شهرهای اهواز، کرمان و تبریز نماینده فعال و دارای امکانات سخت افزاری و نرم افزاری لازم می پذیرد.
از داوطلبان تقاضا می شود رزومه و درخواست خود را به شماره 46843371 -021 و 46831597-021 فکس نمایند.


بیرو وریتاس
بازدید مدیران و کارشناسان شرکت بیرو وریتاس و هیئت کارشناسان و مسئولان کردستان عراق از مرکز پژوهش متالورژی رازی
روز پنج شنبه گروهی از مدیران و کارشناسان شرکت بیرو وریتاس به همراه هیئت کارشناسان و مسئولان کردستان عراق از مرکز پژوهش متالورژی رازی بازدید به عمل آوردند. در این بازدید راهکارهای افزایش همکاری مورد بررسی قرار گرفت و توانمندی های مرکز پژوهش متالورژی رازی برای بازدیدکنندگان ارایه گردید.پمپیران
طراحی تکنولوژی و شبیه سازی فرایند ریخته گری پوسته پمپ و پروانه مربوط به شرکت پمپیران
طراحی، تدوین تکنولوژی و شبیه سازی فرایند ریخته گری سه قطعه از مجموعه پمپ و پروانه مرتبط با شرکت پمپیران در بخش طراحی مهندسی مرکز پژوهش متالورژی رازی انجام شد.


آزمون پژوهشی کوانتومتری
انجام آزمون پژوهشی کوانتومتری نمونه های پایه آهن در 2 ساعت
به اطلاع می رساند مرکز پژوهش متالورژی رازی در راستای ارایه هر چه بهتر و سریع تر خدمات به مشتریان محترم اقدام به کاهش زمان آزمون پژوهشی آنالیز شیمیایی به روش کوانتومتری نموده است و در صورت درخواست مشتریان محترم نتایج آزمون پژوهشی کوانتومتری نمونه های پایه آهن (چدن و فولاد) که قبل از ساعت 12 در محل مرکز پذیرش شوند، ظرف 2 ساعت آماده و تحویل خواهد شد.


سالن چند منظوره هوشمند
بهره برداری از سالن چند منظوره هوشمند مرکز پژوهش متالورژی رازی
به اطلاع می رساند سالن هوشمند چند منظوره جهت برگزاری همایش ها و کلاس های آموزشی با ظرفیت 32 نفر در مرکز پژوهش متالورژی رازی بهره برداری شد. با راه اندازی این سالن و امکانات هوشمند سازی آموزشی، امکان ارایه بهتر خدمات به مشتریان و متقاضیان آموزشی این مرکز وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است مرکز پژوهش متالورژی رازی با دارا بودن مجوز های رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مجوز ارایه دوره های آموزش عالی را دارا می باشد .
آلبوم تصاویر سالن چند منظوره هوشمند مرکز رازی


بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی
حضور مرکز پژوهش متالورژی رازی در بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی
حضور مرکز پژوهش متالورژی رازی در بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران از تاریخ 16 لغایت 19 اردیبهشت ماه 94، سالن 18، غرفه 24.


مرکز پژوهش متالورژی رازی
تمدید گواهینامه تائید صلاحیت آزمایشگاه های مرکز پژوهش متالورژی رازی
به اطلاع مشتریان مرکز پژوهش متالورژی رازی می رساند که گواهینامه تائید صلاحیت آزمایشگاه های تهران و بندرعباس مرکز پژوهش متالورژی رازی به شماره NACI/Lab/145 در تاریخ 93/11/18 تمدید و تا 96/11/17 اعتبار دارد. اصل گواهینامه و صفحات مربوط به دامنه را در لینک زیر مشاهده فرمایید.
مشاهده متن تمدید گواهینامه

Back to Top